pm3_2.jpg
           
Mistrzowie kodowania

                     

  

 

Kodowanie dla Zuchów 

Z radością informujemy, że nasze przedszkole zostało zakwalifikowane do Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego Mistrzowie Kodowania .

Program powstał z inicjatywy Samsung Electronics Polska pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji oraz Ministerstwa Gospodarki. 

Celem programu Mistrzowie Kodowania jest wprowadzanie młodego człowieka w cyfrowy świat oraz upowszechnianie wśród przedszkolaków wiedzy na temat korzystania z nowoczesnych technologii.

Umiejętności kodowania przedszkolaki będą uczyły się poprzez zabawę,  dzięki stworzonej specjalnie dla nich aplikacji ScratchJr.  Pozwala ona dzieciom w wieku od 5 do 7 lat wykreować swoją własną interaktywną historyjkę lub grę. Jest to możliwe, gdyż Scratch to język obrazkowy, intuicyjny, a praca z nim przypomina trochę układanie puzzli.

W trakcie tworzenia dzieci są kreatywne, uczą się projektowania, przewidywania, rozwiązywania problemów i logicznego myślenia.

Program „Mistrzowie kodowania” będzie realizowany w dwóch najstarszych grupach: Zuchy I – prowadzący zajęcia : Irmina Ryncarz, Zuchy II – Anna Taczyńska.

Opracowała: Anna Taczyńska

 

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz
się