pm3_2.jpg
           
bip2.jpg
Rekrutacja do przedszkola.png
nauka zdalna.jpg
kubusiowi.JPG
szkola w  ruchu.jpg
logo_eTw.png
akademia_wyobrazni.png
logo chronmy dzieci.png
Godło baner.jpg
Wyszukiwarka
Czerwiec 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 
1 2 3 4 5 6 7
ban-biblioteka.jpg
ban-pogoda.jpg
Banerek - repertuar.jpg
ban-newsletter.jpg
grafika
Powiązane galerie:
grafika
Czwartek, 09.05.2019
Piątek, 10.05.2019
Agnieszka GóralczykLiczba wyświetleń: 195
Wycieczka - Toruń - Młyn Wiedzy

Przedszkolaki w Centrum Nowoczesności „Młyn Wiedzy”w  Toruniu8 maja dzieci z grupy „Motyle” oraz „Ważki”  odbyły autokarową wycieczkę do Centrum Nowoczesności „Młyn Wiedzy” w Toruniu.
Na wszystkich pragnących zaspokojenia swojej naukowej i badawczej ciekawości czekało 6 pięter wystawowych:

I O obrotach - znajduje się tu 26 interaktywnych stanowisk tematycznie związanych
z kołem, ruchem obrotowym i podróżami kosmicznymi. Dzieci przełączając, naciskając, obracając i biegając poznawały podstawowe zasady fizyki.

II Rzeka - dzieci doświadczały zabaw z wodą, gdzie głównym punktem wystawy jest model rzeki. Przesdzkolaki poznawały ciekawostki przyrodnicze związane z biegiem rzeki, a także miały okazje do zabaw w wodzie, do budowania tam, czy obserwowania oczyszczalni ścieków.

III przeBudowa - to pracownia kreatywna, w której dzieci miały możliwość planowania i realizowania indywidualnych bądź wspólnych „projektów budowlanych”

IV ...To takie proste - wystawa obejmuje 26 eksponatów wchodzących w skład czterech różnych stref: „Główka pracuje”, „Mechaniczny plac zabaw”, „TechnoŚwiat” oraz „Pomyśl, zrozum, zrób”. Kreatywność i innowacyjność dzieci dzięki odpowiednio dobranym strefom tematycznym oraz eksponatom pozwoliła być może niektórym spośród nich odkryć w sobie żyłkę naukowca, konstruktora i wynalazcy.

V Idee - Interdyscyplinarna wystawa, która łączy nauki humanistyczne, nauki ścisłe oraz elementy sztuki. Na wystawie dzieci mogły dowiedzieć się, jak zbudowane jest ludzkie ciało, stworzyć niepowtarzalny świetlny obraz. Zapaleni majsterkowicze przekonali się jak zbudowany jest telefon i jak działa prawdziwa radiostacja.

VI Poruszyć wyobraźnię - wystawa wprowadziła dzieci w świat działań, zjawisk, efektów wymagających aktywnej kreatywności. Stanowiska zachęciły do zapoznania się z różnymi obszarami twórczości. Przedszkolaki miały możliwość tworzyć autorskie prace wykorzystując światło, ciepło, piasek, plastikowe kule. Wyobraźnia pozwoliła tworzyć oryginalne zdjęcia, grafiki, mozaiki i iluzje.


Mali „badacze” niezwykle zadowoleni wrócili do przedszkola i jednogłośnie orzekli, że wycieczka do Młyna Wiedzy w Toruniu była fantastyczna i wszystko opowiedzą rodzicom! A na pewno było co opowiadać!Elżbieta Kijewska

Wyślij na portal społecznościowy Facebook
Wyślij link e-mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ