Rekrutacja do przedszkola.png
kubusiowi.JPG
szkola w  ruchu.jpg
logo_eTw.png
akademia_wyobrazni.png
logo chronmy dzieci.png
Godło baner.jpg
Wyszukiwarka
Maj 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 
21 22 23 24 25 26 27
Wtorek, 22.05.2018
Miejsce: Urząd Miasta Rypin,ul. Warszawska 40, Sala sesyjna
Wtorek, 29.05.2018
Miejsce: Miejsko - Powiatowa Biblioteka Publiczna w Rypinie, ul. Warszawska 20, 87-500 Rypin, Sala Wystaw i Promocji
Wtorek, 22.05.2018
Miejsce: Boisko Orlik przy SP nr 1 w Rypinie
ban-biblioteka.jpg
ban-pogoda.jpg
Banerek - repertuar.jpg
ban-newsletter.jpg
Let’s put our hands together

 

Zuchy II uczestniczą w projektach eTwinning

Również w tym roku szkolnym postanowiliśmy zaprosić do współpracy naszych rówieśników z Europy, aby razem z nimi badać świat, uczyć się języka angielskiego, a nade wszystko bawić się i czerpać radość ze wzajemnych kontaktów.

Pierwszy z projektów, w jaki się włączyliśmy, nosi nazwę „Let’s put our hands together” – „Połączmy nasze dłonie”. Aktywnie uczestniczy w nim 11 krajów: Polska, Holandia, Rumunia, Hiszpania, Węgry, Słowacja, Francja, Czechy,  Grecja, Portugalia i Wielka Brytania.

Zadanie jest proste: Odrysować swoje dłonie, pomalować je kolorami, jakie widnieją na fladze danego państwa, następnie wyciąć dłonie i wysłać je pocztą do dzieci z innych krajów (dla każdego kraju 3 dłonie).

Celem projektu jest zdobycie wiedzy na temat symboli narodowych własnego oraz innych krajów europejskich. Rozwijanie u dzieci poczucia przynależności do swojej ojczyzny, a także do społeczności europejskiej.  Zaznajomienie dzieci z  mapą Europy.

W ostatnim tygodniu września wysłaliśmy  do Europy nasze dłonie w kolorach polskiej flagi. Do nas dotarły listy z Grecji, Rumunii, Wielkiej Brytanii, Słowacji i Węgier. Czekamy na kolejne kolorowe  dłonie, a każde przybycie przesyłki wywołuje ogromną radość, ekscytację i ciekawość.

Anna Taczyńska i Zuchy II

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz
się