Rekrutacja do przedszkola.png
kubusiowi.JPG
szkola w  ruchu.jpg
logo_eTw.png
akademia_wyobrazni.png
logo chronmy dzieci.png
Godło baner.jpg
Wyszukiwarka
Październik 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 
15 16 17 18 19 20 21
Wtorek, 23.10.2018
Miejsce: Rypiński Dom Kultury, ul. Warszawska 8, 87-500 Rypin, Sala widowiskowo-kinowa
Czwartek, 25.10.2018
Miejsce: Rypiński Dom Kultury
Piątek, 26.10.2018
Miejsce: Rypiński Dom Kultury
ban-biblioteka.jpg
ban-pogoda.jpg
Banerek - repertuar.jpg
ban-newsletter.jpg
Zajęcia Rytmiczno - Taneczne

            Zajęcia rytmiczno – taneczne w naszym przedszkolu odbywają się w dwa razy w tygodniu w grupach młodszych i raz w tygodniu w grupach starszych, w wymiarze 30 min tygodniowo we wszystkich grupach wiekowych.

             Podczas zajęć wykorzystuje się różne formy aktywności muzycznej, jednak szczególny nacisk kładzie się na ruch z muzyką.

Podczas zajęć stwarza się okazje do zabawy materiałami dźwiękowymi i instrumentami muzycznymi . Dzieci są wdrażane do słuchania różnych gatunków i stylów muzycznych.

           Ćwiczenia muzyczno – ruchowe są formą wspólnego doświadczania. Sprawiają one, że dzieci czują się częścią grupy. Poprzez udział w tych ćwiczeniach Maluchy nabywają umiejętności społeczne takie jak: umiejętność zgodnej współpracy, komunikacja niewerbalna.

Dzięki zróżnicowanym zabawom rytmiczno – ruchowym dzieci poznają różne sposoby poruszania się, ćwiczą koordynację ruchową i równowagę, zapoznają się z elementami muzyki i wyrażają je ruchem oraz za pomocą różnych rekwizytów. Swobodny taniec, naśladowanie ruchów, improwizacje ruchowe, proste choreografie to elementy przez, które odbywa się umuzykalnianie oraz nauka pokonywania lęku i bariery nieśmiałości.  Nieodłącznym elementem każdych zajęć są zabawy relaksacyjne i wyciszające.

         Nabyte umiejętności Przedszkolacy prezentują podczas imprez przedszkolnych, uroczystości miejskich oraz na konkursach i przeglądach tanecznych.

 

Opracowała: M. Piórkowska

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz
się