pm3_2.jpg
           
bip2.jpg
Rekrutacja do przedszkola.png
nauka zdalna.jpg
dziennik elektroniczny.jpg
kubusiowi.JPG
szkola w  ruchu.jpg
logo_eTw.png
akademia_wyobrazni.png
logo chronmy dzieci.png
Godło baner.jpg
Wyszukiwarka
Styczeń 2021
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 
18 19 20 21 22 23 24
ban-biblioteka.jpg
ban-pogoda.jpg
Banerek - repertuar.jpg
ban-newsletter.jpg
grafika
Powiązane galerie:
grafika
Czwartek, 28.11.2019
Czwartek, 21.11.2019
Agnieszka GóralczykLiczba wyświetleń: 273
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF

 Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF

            20 listopada to szczególna data, która powinna zwracać naszą uwagę na dzieci i ich prawa, to radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem.

Nasze Przedszkole wzieło udział w światowych obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanych przez UNICEF Polska. W tym roku przypadła wyjątkowa - 30. rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka.

            W 1989 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych przyjęła uniwersalny dokument, gwarantujący wszystkim dzieciom na świecie ich prawa. Chronią one dzieci, ale i wspierają je w prawidłowym rozwoju. Znajomość praw pozwala najmłodszym uchronić się przed różnymi niebezpieczeństwami. Z drugiej strony daje im możliwość aktywnego uczestniczenia w procesach podejmowania decyzji, które ich dotyczą. Rolą dorosłych jest nie tylko dbanie o to, aby prawa dziecka były przestrzegane, ale także szerzenie wiedzy o prawach dziecka, w tym edukowanie dzieci. Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF to wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na świecie. W tym dniu, w wielu krajach, dzieci oraz dorośli podejeli wspólne inicjatywy, których celem było okazanie wsparcia i solidarności z dziećmi, których prawa nie są respektowane.

            Tego dnia rónież w naszym przedszkolu zostały przeprowadzone zajęcia mające na celu  uświadomienie dzieciom, kim jest „dziecko” i dlaczego wymaga szczególnego traktowania, a także  zapoznanie dzieci z podstawowymi informacjami o prawach dziecka. Nie zapomnieliśmy również o kolorze niebieskim, który był widoczny w każdej sali i we wszystkich działaniach podejmowanych tego dnia i który to wyróżnia świętowanie Dnia Praw Dziecka z UNICEF.

 

 

W. Matyjakowska

Wyślij na portal społecznościowy Facebook
Wyślij link e-mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ