bip2.jpg
Rekrutacja do przedszkola.png
kubusiowi.JPG
szkola w  ruchu.jpg
logo_eTw.png
akademia_wyobrazni.png
logo chronmy dzieci.png
Godło baner.jpg
Wyszukiwarka
Czerwiec 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 
24 25 26 27 28 29 30
ban-biblioteka.jpg
ban-pogoda.jpg
Banerek - repertuar.jpg
ban-newsletter.jpg
grafika
Piątek, 21.12.2018
Agnieszka GóralczykLiczba wyświetleń: 309
Hej kolęda, kolęda ...

„Hej kolęda, kolęda…”

Zwyczaje i tradycje świąteczne są jednym z podstawowych elementów kultury ojczystej i chrześcijańskiej. Stanowią syntezę wartości moralnych w duchu których jesteśmy wychowywani, z którymi żyjemy na co dzień. Kierujemy się nimi w codziennym działaniu.

Przeżywanie świąt Bożego Narodzenia w duchu miłości, życzliwości, tolerancji, w gronie najbliższych, kochanych osób jest dla dziecka ważnym doznaniem nie tylko estetycznym czy moralnym,  ale także głębokim aspektem dydaktyczno – wychowawczym. Dziecko intuicyjnie wyczuwa i odbiera nastroje innych, wczuwa się w nie i głębiej doświadcza a tym samym przyjmuje wartości rodziny jako własne. Przygotowania dorosłych do świąt, wspólne strojenie choinki, dekoracje mieszkania, potrawy, wieczerza wigilijna, spotkania z rodziną są elementami, które pozostawiają głęboki ślad w kształtującej się od najmłodszych lat osobowości dziecka. 

Okres poprzedzający święta Bożego Narodzenia w przedszkolu, to czas, w którym dzieci poznawały tradycje z nimi związane, przygotowywały się do świątecznego spotkania z bliskimi.

Wspólne świętowanie, spotkania z rodzicami na stałe wpisały się w harmonogram uroczystości przedszkolnych i są kontynuowane od wielu lat.

W naszym przedszkolu 18 grudnia  odbyła się uroczystość z udziałem rodziców.                 Dzieci 5 i 6-letnie z grupy Zuchy I pod kierunkiem Pań Wiolety Matyjakowskiej oraz Małgorzaty Witkowskiej wystąpiły z programem artystycznym, na który składały się wiersze, kolędy, tańce.

  W uroczystości udział wzięła Pani Wicedyrektor Lucyna Wojciechowska, która podkreśliła że w naszym przedszkolu tego rodzaju świętowanie związane ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia odbyło się po raz pierwszy. Wspólne Kolędowanie z Rodzicami zapewne wpisze się w kalendarz uroczystości naszego przedszkola.

Nie bez znaczenia pozostaje także udział Dziadka Adasia, Pana Ryszarda Szymańskiego, który akompaniował na gitarze podczas wspólnego śpiewania kolęd przez dzieci i rodziców dzięki czemu uroczystość  nabrała niepowtarzalnego wyrazu.

Występy  w wykonaniu dzieci 5-6-letnich zachwyciły zebranych, dzieciom zaś dały wiele radości i zadowolenia. Wzruszenie dorosłych, łezka w oku, gorące owacje były wyrazem uznania dla małych artystów. 

Miłym akcentem uroczystości było  wręczenie upominków przygotowanych przez dzieci oraz składanie  życzeń.

 

                                                                                  opracowała: Małgorzata Witkowska

Wyślij na portal społecznościowy Facebook
Wyślij link e-mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ