pm3_2.jpg
           
bip2.jpg
Rekrutacja do przedszkola.png
nauka zdalna.jpg
dziennik elektroniczny.jpg
kubusiowi.JPG
szkola w  ruchu.jpg
logo_eTw.png
akademia_wyobrazni.png
logo chronmy dzieci.png
Godło baner.jpg
Wyszukiwarka
Wrzesień 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 
28 29 30 1 2 3 4
ban-biblioteka.jpg
ban-pogoda.jpg
Banerek - repertuar.jpg
ban-newsletter.jpg
Czwartek, 02.07.2020
Agnieszka GóralczykLiczba wyświetleń: 211
Przedszkole Misiowej Mamy

„Przedszkole Misiowej Mamy”

Zgodnie z Rozporządzeniem MEN z dnia 20 marca 2020r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 jednostki systemu oświaty, w tym również przedszkola, od 25 marca 2020r. zobowiązane zostały do realizacji zadań zawartych w podstawie programowej za pomocą technik i metod nauczania na odległość.

Zarówno nauczyciele, jak i dzieci oraz ich rodzice stanęli przed nowym wyzwaniem. Nikt nie spodziewał się sytuacji z którą przyszło się zmierzyć.

Odpowiedzią na nową sytuację edukacyjną stał się projekt: „Przedszkole Misiowej Mamy”, którego autorem jest Aneta Konefał, dyrektor Przedszkola Publicznego nr 1 w Kolbuszowej oraz autorką projektu ogólnopolskiego „Mały Miś w świecie literatury”.

Projekt powstał 20 marca 2020, a więc niezwłocznie po ogłoszeniu Rozporządzenia MEN.

25 marca zgromadził ponad 2000 nauczycieli z całej Polski, a na jego finiszu liczba uczestników zwiększyła się pięciokrotnie.

Nasze przedszkole wykorzystywało proponowane zabawy, dostosowując je do potrzeb dzieci z grupy przedszkolnej Zuchy II.

Zabawy proponowane dzieciom w ramach projektu opierały się na aktywnościach możliwych do wykonania w warunkach domowych. Przede wszystkim miały za zadanie rozwijanie samodzielności dzieci, pogłębianie relacji miedzy dziećmi a rodzicami oraz odnalezienie się w nowej, trudnej sytuacji.

Pobyt w domu dał możliwość częstych rozmów z dziećmi na różnorodne tematy, a tym samym dał szansę wzbogacania ich słownictwa. Dobór tematów dotyczył zagadnień bliskich dziecku.

Rodziców zachęcano do znalezienie czasu na czytanie dzieciom i z dziećmi, do prowadzenia rozmów z dzieckiem, tłumaczenia otaczających nas zjawisk. Zabawy pozwalały dzieciom na nabywanie przez dziecko doświadczeń w różnych obszarach rozwojowych: fizycznym, emocjonalnym, społecznym i poznawczym.

Dziecko uczestnicząc w projekcie miało szansę nabyć szereg wiadomości i umiejętności.

Wioleta Matyjakowska

Wyślij na portal społecznościowy Facebook
Wyślij link e-mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ